В рамках підготовки бюджетного плану на 2013-2015 роки міністерство фінансів пропонує підвищити ставку податку на елітну нерухомість, при цьому спеціальний податок на розкіш вводити не мають наміру, заявив заступник глави Мінфіну Сергій Шаталов, якого цитує «Інтерфакс».

«Спеціального податку на розкіш не буде, передбачається вирішувати цю проблему через підвищені ставки транспортного податку для надпотужних автомобілів і при введенні податку на нерухомість: встановлення прогресивної системи оподаткування для дорогої нерухомості», — сказав Шаталов на брифінгу за підсумками засідання уряду, яке розглядало перспективні напрями податкової політики.

Відносно дорогої нерухомості запропонована наступна шкала оподаткування: до 100 мільйонів рублів — ставка 0,05% від ринкової або кадастрової вартості, від 100 до 300 мільйонів рублів — 0,1%, понад 300 мільйонів рублів — 0,3%. «Підкреслю, що мова йде про сукупну вартість всіх об’єктів нерухомості, що знаходяться на території Росії», — сказав Шаталов.

Нова ставка податку на нерухомість торкнеться більш широку частину населення, і тому є більш важливою, зазначають у зв’язку з цим експерти «Альфа-банку» на сайті «Фінам». Вони нагадують, що 80% російських громадян мають нерухомість. «Ми вважаємо, що пропозиція Мінфіну перейти в цілях оподаткування з інвентаризаційної на ринкову вартість нерухомості, може збільшити податкове навантаження дуже значно — в 3-6 разів. Тим не менш, на даний момент податок на нерухомість є дуже низьким і приносить у бюджет менше 0,5% ВВП, і навіть після підвищення, навряд чи в номінальному вираженні цей обсяг буде значним», — зазначили експерти.

«При цьому, оскільки 80% росіян мають власні квартири, фіскальний ефект може бути помітним, — міркують вони. — Тим не менш, ми очікуємо, що з тієї ж самої причини таке рішення буде непростим для нового уряду, і розглядаємо його як випробування для нового прем’єр-міністра».

Експерти вважають, що на даний момент, навряд чи цю пропозицію буде прийнято в повній мірі, частково із-за того, що підвищення податку на нерухомість має супроводжуватися поліпшенням правової та судової системи, а в цьому відношенні великого прогресу не спостерігається.

Джерело: allrealties.ru

Реклама

Share this:

  • Twitter
  • Facebook

Сподобалося це:

Подобається Завантаження…

Схоже

Розділ:

Заміське будівництво, Закон, Квартири

Залиште коментар

Tagged with:

  • податок
  • елітна нерухомість

Що впливає на вартість нерухомості

Уряд буде контролювати ставки по іпотеці