C 2013 року в Ленінградській області припиняться вливання федерального бюджету на ремонт житла багатоквартирних будинків. Федеральний фонд ЖКГ буде скасований. У зв’язку з цим створюється регіональний фонд для фінансування капітального ремонту.

За Три останніх роки було виділено 3,49 млрд. грн. з коштів ЖКГ на капремонт і переселення. При цьому регіональне співфінансування вилилося в суму 1,3 млрд. р. Всього було проведено ремонт в 1789 будинках, де проживають 272475 осіб, також було придбано нове житло для 3635 осіб, які раніше проживали в 210 аварійних будинках.

Далі бюджету регіональних структур буде складатися з бюджету регіону, муніципалітету плюс кошти мешканців і кредитні ресурси. Перший час ще буде надходити допомога з боку федеральних коштів. Зараз треба розподілити по регіонах 20 млрд. р. Оптимістично на це дивиться Володимир Талалыкин, заступник гендиректора держ. корпорації «Фонду сприяння реформуванню ЖКГ».

Іншої точки зору дотримується Владлен Прокоф’єв, заступник директора напрямку «Міське господарство» Інституту економіки СПб. За його словами все фінансування повністю ляже на плечі мешканців, тому що у муніципалітетів ніколи немає грошей на ремонт. Такий результат загрожує відразу після виснаження коштів федерального фінансування. Щомісячна такса з мешканців зросте приблизно на 30 грн. за 1 кв. м.

Зараз така програма вже працює в Татарстані. Щомісяця власники платять на 5 рублів більше з кв. м. для майбутнього ремонту. Далі планується впровадити таку систему в Башкортостані, Астраханської, Ярославської, Мурманській областях.

Реклама

Share this:

  • Twitter
  • Facebook

Сподобалося це:

Подобається Завантаження…

Схоже

Розділ:

Квартири

Залиште коментар

Tagged with:

  • Санкт-Петербург
  • новини

Як зробити іпотеку доступною?

Комунікації за договором