Роздільний або суміщений з будинком гараж, що вибрати?


Щоб гараж полегшував життя і приносив комфорт при використанні, потрібно заздалегідь спланувати всі деталі і функції. Розробляти проект потрібно ще на етапі проектування будинку, враховуючи загальну концепцію житла, характеристики земельної ділянки, розміщення інших господарських будівель. Також хочемо порекомендувати почитати – Строительство гаража в загородном доме http://rielt.in.ua/stroitelstvo-garazha-v-zagorodnom-dome/

Які бувають гаражі
роздільний гараж
Сучасні гаражі бувають кам’яні і металеві, підземні і надземні, обладнані ямами або підйомниками, опалювальні, неопалювальні, і так далі. Зупинимося лише на трьох їх різновидах.

За типом розміщення на ділянці, гаражі діляться на:

убудований;
прибудований;
окремо стоять.
Будь-який з них має як свої недоліки, так і незаперечні переваги.

Вбудований гараж
Це приміщення, розташоване безпосередньо в котеджі. Воно може перебувати або в цокольному поверсі, або в підвалі, тоді гараж заглиблений, і в’їзд обладнується під ухилом. Головна і незаперечна перевага такого гаража – економія простору земельної ділянки і відсутність додаткової витрати будматеріалів.

котедж з гаражем
Якщо ви не власник маєтку і продумуєте розташування будь-якої будови аж до сантиметра, якщо на ділянці є серйозний перепад висоти – це ваш варіант.

До числа інших переваг вбудованого гаража відносяться:

близькість і простота використання внутрішньобудинкових комунікацій;
можливість обходитися без додаткового обігріву;
доступність гаража в будь-який час доби, можливість користуватися ним в будь-яких погодних умовах.
Що до недоліків, то вам доведеться зіткнутися з тим, що:

можливе потрапляння продуктів згоряння палива в житлові приміщення;
гараж не можна обладнати ямою і підйомником;
шум від працюючого двигуна чути в житлових приміщеннях;
заглиблене розташування тягне додаткові витрати на гідроізоляцію;
гараж є приміщенням з підвищеною пожежо – і вибухонебезпечністю, тому вимагає особливої надійності несучих конструкцій, додаткової примусової вентиляції.
Окремо стоячий гараж
окремий від будинку гараж
Гараж, виконаний у вигляді самостійного будови – варіант для тих, у кого багато місця на ділянці. Його будівництво зменшить корисну площу землі і спричинить необхідність:

додаткових витрат на будматеріали;
проведення комунікацій в гараж;
обладнання під’їзної території.
Зате Окремий гараж можна побудувати ближче до в’їзду на ділянку, заощадивши на обладнанні під’їзних шляхів і позбавивши себе від їх постійної зимової розчищення.

Побудувавши гараж окремо від будинку, ви будете впевнені, що:

чадні гази не отруюють ваших близьких, а шум від працюючого двигуна – не турбує;
розміри гаража такі, як вам потрібно, і не обмежені площею підвалу;
можна використовувати гараж на свій розсуд, обладнавши в ньому майстерню або мансардну житлову кімнату;
опалювати гараж можна провести тепловентилятором або електрообігрівачем.
Прибудований гараж
Прибудований до будинку гараж-приклад компромісу між гаражем вбудованим і окремо стоїть. Забираючи корисну площу ділянки, він все ж дає можливість економити будматеріали за рахунок поєднання одного або декількох з його стін, а то і даху, зі стінами і покрівлею будинку, а також загального фундаменту.

Прибудованим гаражем можна користуватися в будь-який час доби, при необхідності вирушаючи в нього не знімаючи домашніх капців. Від сторонніх запахів і шуму власники такого гаража страждають менше, оскільки спеціальний тамбур, з’єднує його з будинком, служить своєрідним буфером. Не викликає труднощів проведення комунікацій і пристрій опалення.