У випадку, коли за договором дарування частка нерухомого майна, що відчужується, то вона на тих же умовах (які є при передачі безкоштовно цілого об’єкта нерухомого майна) обкладається податком. Якщо обдаровуваний і дарувальник в даному випадку є родичами, тим більш близькими, то перший звільняється від сплати будь-якого податку.

З усього вищесказаного можна і потрібно зробити висновок, що якщо обдаровуваний і дарувальник не будуть близькими родичами або представниками однієї сім’ї, то варто подумати двічі і про інші способи відчуження нерухомого майна. До інших видів подібних угод з нерухомим майном також будуть ставитися договору міни, договору купівлі-продажу, договору ренти і так далі.

У разі, коли обдаровуваний не звільняється від сплати податку на дарування, тоді він зобов’язаний подати податкову декларацію до податкової інспекції за місцем проживання. Коли договір дарування укладений між близькими родичами, то тоді податкову декларацію подавати зовсім не потрібно. Потрібно лише принести документ, який підтверджує ступінь споріднення обдаровуваного і дарувальника, і копію зареєстрованого договору дарування між близькими родичами в податкову інспекцію за місцем проживання.

Реклама

Share this:

  • Twitter
  • Facebook

Сподобалося це:

Подобається Завантаження…

Схоже

Розділ:

Закон

Залиште коментар

Tagged with:

  • дарчий
  • оформлення договору дарування

Оформляємо договір дарування на нерухомість. Частина 1

Як правильно у ванній кімнаті старої квартири зробити ремонт? Частина 1