Посилення покарання для недобросовісних забудовників і проектувальників призведе до підвищення якості будівництва. Таку думку висловили відвідувачі виставки-семінару «Житловий проект», яка відбулася 19 квітня.

Якщо б покарання було суворіше, будували б краще, — так вважають 49% респондентів. Дефіцит професійних кадрів бачать причину погіршення ситуації 22% опитаних, а 20% вважають, що корінь проблеми – використання забудовниками неякісних матеріалів.

Віце-президент, директор «Союзпетростроя» Лев Каплан згоден з думкою петербуржців: «Основна причина порушень — недостатня адміністративна та кримінальна відповідальність за несумлінне будівництво». Також в числі причин експерт називає той факт, що практично відсутній контроль введення об’єктів в експлуатацію. Почастішали факти будівництва об’єктів без всяких дозволів, причому покарання обмежується мізерними штрафами в розмірі до 50 тисяч рублів. І додає: «Вважаю, що якщо порушені закони: ущільнювальна забудова, знищення зелених насаджень, будівництво без дозволу — повинна наставати кримінальна відповідальність за ці діяння з реальним покаранням винних».

В підвідомчому петербурзької Служби госстройнадзора Центрі державної експертизи відзначають, що за 2011 рік лише 65% проектів отримали позитивний висновок з першого разу. Недоліки, помилки, порушення вимог законодавства та нормативів відзначаються практично з усіх розділів проектів.

У цьому році під контролем Служби перебуває 902 об’єкта будівництва. За I квартал 2012 року фахівці відомства провели 244 перевірки, в ході яких було виявлено 62 значних дефекту споруджуваних об’єктів. Серед виявлених правопорушень лідируючу позицію за кількістю займають помилки в проектній документації та недотримання технічних регламентів.

«Останнім часом ми відзначаємо тенденцію зростання порушень в галузі будівництва, — вважає начальник відомства Олександр Орт. — Загальна сума штрафів за 1 квартал цього року становить третину від загальної суми за минулий рік». І додає, що органи госстройнадзора як і раніше виконують свою головну місію – забезпечення безпеки будівництва. І своїм основним результатом Служба бачить відсутність аварійних ситуацій, пов’язаних з будівництвом або реконструкцією конструктивної частини будівель і споруд. У минулому році таких аварій не було зафіксовано.

Участь в анкетуванні взяло близько 600 людей. Наступна виставка-семінар «Житловий проект» відбудеться 7 червня в театрі «Балтійський дім». Організатори: Житловий комітет Уряду Санкт-Петербурга і Група компаній «Бюлетень Нерухомості».

Джерело: allrealties.ru

Реклама

Share this:

  • Twitter
  • Facebook

Сподобалося це:

Подобається Завантаження…

Схоже

Розділ:

Квартири, Новини, Новобудови

Залиште коментар

Перше міжнародне співтовариство ріелторів об’єднує професіоналів

Вкладаємо заощадження в нерухомість